R9C1T18/R-R
RECOM Power
919-R9C1T18/R-R
R9C1T18/R-R
製造商:
說明:
DC/DC 轉換器 - SMD 3W 8.5-18Vin +/-2.5 TO +/-15.5Vout 100A PROGRAMMABLE
壽命週期:
新產品:
該製造商的新產品。
ECAD模型:
下載免費的庫載入器,為ECAD工具轉換此文件。瞭解更多關於 ECAD 型號的資訊。
庫存量: 1,145
庫存:
1,145 可立即送貨
工廠前置作業時間:
2 週 工廠預計生產時間數量大於所顯示的數量。
最少: 1   多個: 1
單價:
總價:
估計關稅:
數量 單價
總價
完整捲(訂購多個750)
商品屬性 屬性值 選擇屬性
RECOM
產品類型: DC/DC 轉換器 - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
3 W
2.5 V to 15.5 V
100 mA
- 12 mA
5 kV
SSOP-36
12.83 mm
7.5 mm
3.55 mm
Industrial
R9C1T18/R
調節類型: Programmable
品牌: RECOM Power
組裝國家: Not Available
擴散國: Not Available
原產國: TW, CN
尺寸: 12.83 mm x 7.5 mm x 3.55 mm
輸入電壓: 8.5 VDC to 18 VDC
最高工作溫度: + 125 C
最低工作溫度: - 40 C
濕度敏感: Yes
安裝風格: SMD/SMT
封裝: Reel
封裝: Cut Tape
產品: Isolated
原廠包裝數量: 750
子類別: DC-DC Converters
公司名稱: Econoline
找到產品:
若要顯示類似商品,請選取至少一個核選方塊
至少選中以上一個核取方塊以顯示在此類別中類似的產品。
此功能需要啟用JavaScript。
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
SMD Isolated Power Modules
R9C1T18/R Series Isolated DC/DC Converters
RECOM Power R9C1T18/R Series Isolated DC/DC Converters offer high 5kVAC/1min isolation, 1.4kVDC working voltage, high 150kV/μs CMTI, and remarkable stability up to 150°C (>0.5W). These devices are versatile solutions designed for isolated gate bias voltages, particularly for IGBTs, Si and SiC MOSFETs, and Cascode GaNs. The compact R9C1T18/R converters exhibit a wide input voltage range of 8.5VDC to 18VDC and programmable asymmetrical output voltages. This ensures precise control and performance optimization for power electronics applications. These DC/DC converters are available in an SMD form factor 36-pin SSOP package and offer superior reliability even under harsh high-power and high-frequency switching environments.